Sesje synodalne w Rzymie (4-29.10):
przebieg prac, transmisje, zdjęcia / dokumenty, homilie, medytacje itp / pozostałe materiały

Szukaj
Close this search box.

Synod on-line - Podsumowanie

W Wielkim Poście 2022 wydarzyło się ponad 300 spotkań synodalnych, zorganizowanych przez Pogłębiarkę. Spotkania te nie miały fizycznego miejsca, wszystkie wydarzyły się w przestrzeni internetowej. Miały natomiast wspólnego ducha modlitwy i dialogu. 

Podsumowanie tego, co wydarzyło się podczas Synodu on-line znajdziecie w raporcie. Owoce tego niesamowitego doświadczenia uczestnicy, koordynatorzy, superwizorzy i organizatorzy znajdują w swoim życiu. Jednym z owoców są powstające grupy (dołączyło do nich ponad 140 osób) i inicjatywy.

Dziękujemy!

Synod on-line - Przygotowanie

Cel

  • Tworzymy przestrzeń online dla wielu, którzy chcą być wysłuchani w Kościele.
  • Chcemy mówić o sobie i o Kościele.
  • Dzielić się doświadczeniami i refleksjami o naszym życiu duchowym.
  • Będziemy rozmawiać w atmosferze szacunku i otwartości.

Spotkania

Spotkania przeprowadzimy sprawdzoną metodą wymiany myśli i refleksji w grupie – ignacjańskimi kręgami Magis. Zapewnia ona bezpieczeństwo, bazuje na szacunku, otwartości i szczerości. To dla nas bardzo ważne. 

Każda 8-10 osobowa grupa spotka się on-line w Wielkim Poście 3 razy (np. w 3 wtorki, 8.03, 15.03, 22.03, o godz. 18.00). Spotkania potrwają do 60 min. każde. Przed każdym spotkaniem udostępnimy Wam materiały (strona Sekretariatu Synodu/kanał Youtube Pogłębiarki). Spotkania poprowadzą przygotowani do tego koordynatorzy. Grupy będą spotkać się w Wielkim Poście (od 7 do 31 marca 2022). 

Dowiedz się więcej

Materiały

III spotkanie

II spotkanie

I spotkanie

Poniżej materiały dla uczestników i plakaty – do pobrania i wydrukowania.