I sesja synodalna w Rzymie (4-29.10.2023r):
przebieg prac, transmisje, zdjęcia / dokumenty, homilie, medytacje itp / pozostałe materiały

II sesja synodalna w Rzymie (2-27.10.2024r):
informacje

Szukaj
Close this search box.

O Synodzie

Materiały dotyczące Synodu o synodalności podzielone na etapy których dotyczą.

ABC Synodu

Na tej stronie zgromadziliśmy podstawowe informacje o synodzie, które mogą być przydatne dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją podróż synodalną (jeżeli nie masz ochoty na czytanie a wolisz oglądać YouTube gorąco polecamy serię filmów przygotowaną przez Archidiecezję Gdańską – Oto chodzi w tym synodzie?) (...).

Etap trzeci - II sesja w Watykanie (2024r)

Materiały dotyczące II sesji Synodu Biskupów w Rzymie - 2-27.10.2024r - w większości publikowane w językach oryginalnych (...)

Etap trzeci - I sesja w Watykanie (2023r)

Od 31 marca 2023r. kiedy upłynął termin przesyłania do Watykanu dokumentów końcowych siedmiu Zgromadzeń Kontynentalnych Synod o synodalności znajduje się na trzecim etapie. W jego trakcie odbędą się dwie sesje podczas których biskupi oraz zaproszone osoby obradować będą w Watykanie. W tym miejscu gromadzić będziemy wszystkie dostępne materiały dostępne w języku polskim dotyczące tej fazy Synodu (dokładniej pierwszej jego części czyli I sesji Synodu w Rzymie). (...).

Etap drugi - faza kontynentalna

Od 15 sierpnia 2022r. kiedy upłynął termin przesyłania do Watykanu syntez krajowych pierwszego etapu Synodu, do 31 marca 2023 (termin składania dokumentów końcowych 7 zgromadzeń kontynentalnych) Synod o synodalności znajduje się w drugim etapie, zwanym “Etapem Kontynentalnym”. W tym miejscu gromadzić będziemy wszystkie dostępne materiały dostępne w języku polskim dotyczące tej fazy Synodu (...).

Etap pierwszy - faza słuchania

Od 9 października 2021r. czyli od otwarcia procesu synodalnego w Watykanie i na całym świecie do 15 sierpnia 2022r. kiedy upłynął termin składania syntez krajowych przez konferencje episkopatu Synod znajdowałe się na etapie słuchania - bezprecedensowego w historii naszego Kościoła. W tym miejscu gromadzić będziemy wszystkie dostępne materiały dostępne w języku polskim dotyczące tej fazy Synodu (...).

Ku duchowości synodalnej

Jednym z najbardziej znaczących aspektów Synodu 2021-2023 jest uznanie, że jest on informowany i kształtowany przez duchowość. Rozwijając “duchowość dla synodalności”, stwierdzamy, że pomaga nam ona zintegrować naszą refleksję teologiczną i poszerzyć nasze doświadczenie Kościoła, gdy głębiej angażujemy się w proces synodalny (...).