<<< Co dalej po Synodzie o synodalności

Co dalej po Synodzie o synodalności - Rodziny (przekazywanie wiary w rodzinie, wychowywanie dzieci, relacje, konflikty w rodzinie, małżeństwie)

Rodziny – przekazywanie wiary w rodzinie, wychowywanie dzieci, relacje w rodzinie, małżeństwie, książki, organizacje, źródła wiedzy, nauczania

Wspólne podróżowanie dzieje się w pierwszym rzędzie w rodzinach. Rodzina jest pierwszym, domowym Kościołem, jest odpowiedzialna za przekazywanie wiary. Stawiamy sobie dramatyczne pytanie, czy nasz Kościół obejmuje również nasze rodziny (nasz Kościół domowy), a przede wszystkim czy jest w nim jeszcze młodzież. Co zrobić, aby nie utracić młodych ludzi, zwłaszcza tych, którzy nawet jeśli wyszli z rodzin wierzących, nie chcą dalej iść drogą Kościoła i nie identyfikują się z nim?
Synteza Krajowa Synodu o synodalności, Towarzyszenie
Konferencja Episkopatu Polski

Jednym z podstawowych problemów zauważonych podczas spotkań synodalnych był brak młodzieży. Problem odchodzenia młodych ludzi od Kościoła pojawia się nie tylko w polskiej syntezie, ale przewija się również w wielu innych syntezach krajowych. Jest to więc problem całego Kościoła Katolickiego. Jednak w naszym kraju różnica w religijności dorosłych i młodzieży jest szczególnie duża

 

Celebrans: Prosząc o chrzest dla swoich dzieci, przyjmujecie na siebie obowiązek wychowania ich w wierze, aby zachowując Boże przykazania, miłowały Boga i bliźniego, jak nas nauczył Jezus Chrystus. Czy jesteście świadomi tego obowiązku?

Rodzice: Jesteśmy tego świadomi.

Celebrans: (Zwracając się do chrzestnych, pyta ich): Czy jesteście gotowi pomagać rodzicom tych dzieci w wypełnianiu ich obowiązku?

Chrzestni: Jesteśmy gotowi.
Instrukcja duszpasterska Episkopatu o udzielaniu sakramentu chrztu świętego dzieciom
Konferencja Episkopatu Polski

Być może, my świeccy, zapomnieliśmy o odpowiedzialności nas, rodziców za wychowanie w wierze naszych dzieci. Być może zbyt łatwo przerzuciliśmy tą odpowiedzialność na księży i katechetów (na pewno piszący te słowa z pokorą przyznaje się do tego błędu).

Wierzę jednak, że nie jest za późno i, z Bożą pomocą, możemy naprawić swoje błędy. Ta strona zawiera linki do wartościowych stron o przekazywaniu wiary w rodzinie, wychowywaniu dzieci, relacjach w rodzinie, małżeństwie.

Wierzę, że będzie dobrym punktem startu dla wszystkich chcących zawalczyć jeszcze o wiarę swoich dzieci i wnuków.

[Jeżeli brakuje tu wartościowych linków, które powinny zostać dodane, prosimy o kontakt]

Inicjatywy ogólnopolskie:

Rodziny - przekazywanie wiary w rodzinie, wychowywanie dzieci, relacje w rodzinie, małżeństwie, książki, organizacje, źródła wiedzy, nauczania

Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin

Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin mieści się w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie i jest biurem Rady ds. Rodziny KEP. 

Na stronie KORD znajdziesz między innymi:

 

Strona KORD na Facebooku>>>

2022.11.27 – Czym jest Kościół?
Materiału w ramach programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce (22/23): 2022.11.27 – Czym jest Kościół?
Rodziny - przekazywanie wiary w rodzinie, wychowywanie dzieci, relacje, konflikty w rodzinie, małżeństwie, książki, organizacje, źródła wiedzy, nauczania

Fundacja dla Rodziny

Pomagamy budować rodziny silne obecnością ojców i małżonków.
Chcemy przekonać ludzi, że można to zrobić, że warto zawalczyć – i są na to sposoby.
Wystarczy podjąć decyzję i być konsekwentnym. To się opłaca.

Na stronie fundacji znajdziesz propozycje różnych rodzinnych aktywności m.in.:

Świadectwa absolwentów i uczestników >>>

Rodziny - przekazywanie wiary w rodzinie, wychowywanie dzieci, relacje, konflikty w rodzinie, małżeństwie, książki, organizacje, źródła wiedzy, nauczania

Tato.Net - Odkrywamy ojcostwo

Tato.Net to rozwijana przez Fundację im. Św. Cyryla i Metodego społeczność ojców. Inspiruje mężczyzn, bez względu na ich przynależność wyznaniową, do przeżywania ojcostwa jako pasji oraz najważniejszej kariery życia. Dostarcza im w tym celu konkretne narzędzia, aby mogli się nawzajem wspierać w byciu coraz lepszymi ojcami.  

W ciągu 18 lat działalności Tato.Net dziesiątki tysięcy mężczyzn z 14 krajów pogłębiło swoje ojcowskie kompetencje. Tato.Net podejmuje współpracę z organizacjami wpływającymi na kształt współczesnego ojcostwa w wymiarze indywidualnym i społecznym, zarówno świeckimi, jak i kościelnymi. Wspiera mężczyzn oraz ich rodziny poprzez dostarczanie narzędzi potrzebnych do samokształcenia. W tym celu prowadzi: 

 • WarszTaty dla ojców – 7 sekretów efektywnego ojcostwa; Bliżej – pełna łączność; Tato & Córka – nowe spojrzenie; Wielka Przygoda Taty & Dziecka; Odkrywca talentów; Ojciec nieZŁOMny.
 • O.K. Tato.Net – Ojcowskie Kluby – to działające lokalnie grupy ojców. Każdy członek O.K. tworzy i realizuje indywidualny plan bycia coraz lepszym i spełnionym tatą. Comiesięczne spotkania to zdobywanie wiedzy, praktycznych umiejętności, to spotkania z innymi ojcami, którzy inspirują do bycia coraz lepszym tatą i wspierają na tej drodze. O.K. pomaga poznawać mocne i słabe strony własnego ojcostwa i metodą małych kroków zmieniać swój charakter. Ojcowie z O.K. poprzez różne aktywności budują też społeczność lokalną przyjazną rodzinie.
 • Serwis internetowy www.tato.net a w nim m.in. czytelnia Tato.Net z wieloma materiałami o ojcostwie i dla ojców. 
 • Kampanie społeczne, konferencje, seminaria i szkolenia adresowane do wychowawców, duszpasterzy, przedsiębiorców i różnych służb publicznych w celu budzenia świadomości i upowszechniania wiedzy związanej z rolą ojca w rodzinie i społeczeństwie. 
 • Gromadzenie wiedzy, prowadzenie badań i wydawanie (książki, e-booki, audiobooki) publikacji naukowych, popularyzatorskich i samokształceniowych dotyczących zagadnień ojcowskich. 
Rodziny - przekazywanie wiary w rodzinie, wychowywanie dzieci, relacje, konflikty w rodzinie, małżeństwie, książki, organizacje, źródła wiedzy, nauczania

Jak zbudować trwałe więzi z dziećmi i przekazać im wiarę...

Nazywamy się Anna i Piotr Werwińscy. Jesteśmy małżeństwem od 23 lat. Jeszcze zanim  pojawiły się nasze dzieci, pragnęliśmy wychować je w atmosferze miłości, akceptacji i zgodnie z naszymi wartościami oraz wiarą. Dziś, gdy mamy już czworo dzieci, wiemy, że to wcale nie takie proste…

Na Werwinscy.pl znajdziesz:

 • Warsztaty dla rodziców – Bądź rodzicem o jakim marzy Twoje dziecko.
 • Blog – Jak, mimo trudności wychowawczych, przekazać dziecku miłość i wiarę?
 • Kurs – DOM mocnych więzi – Kurs dla rodziców, którzy chcą nauczyć się tego, jak zbudować trwałe więzi z dziećmi. Więzi pełne miłości umożliwią nam przekazanie dzieciom naszych życiowych doświadczeń, wartości i wiary (świadectwa uczestników).
Rodziny - przekazywanie wiary w rodzinie, wychowywanie dzieci, relacje, konflikty w rodzinie, małżeństwie, książki, organizacje, źródła wiedzy, nauczania

Fundacja Prodoteo - Poznajemy Boga. Promujemy rodzinę. Praktykujemy dobroczynność.

Pismo Święte, rodzina i dobroczynność to trzy filary Fundacji Prodoteo. Na nich opieramy naszą działalność, której celem jest doprowadzenie jak największej liczby osób do osobistej i żywej relacji z Trójosobowym Bogiem – Ojcem, Synem i Duchem Świętym. On jest Tym, który nadaje sens naszemu życiu i naszym działaniom.

Na stronie Fundacji Prodoteo znajdziesz:

 • Kalendarz wydarzeń – organizowanych przez fundację.
 • Projekt Jafa – Wierzymy, że Bóg jest BARDZO DOBRY i że nikt nie jest za młody, aby tego doświadczać. Chcemy wpływać na otaczającą nas rzeczywistość, zwłaszcza poprzez formowanie dzieci i młodzieży, i zmieniać ten świat mocą mieszkającego w nas Ducha Bożego.
 • Ofertę konferencji –  organizowanych przez fundację.
 • Zapraszamy też na naszą podstronę https://contragentiles.pl/ksiegarnia/. Contra Gentiles to księgarnia i czytelnia o charakterze apologetyczno-filozoficznym. Poprzez nasze książki i artykuły prezentujemy intelektualne walory chrześcijaństwa i przedstawiamy argumenty na rzecz słuszności wiary chrześcijańskiej. W księgarni można zamówić wydawane przez nas książki.
 • Fundacja Prodoteo corocznie we współpracy z parafią św Jakuba w Warszawie prowadzi rozszerzony autorski kurs przygotowujący do małżeństwa. Www.kurs-dla-zakochanych.waw.pl. Ten kurs jest również dostępny na Youtube na kanale prodoteo: Spotkania dla zakochanych
Rodziny - przekazywanie wiary w rodzinie, wychowywanie dzieci, relacje, konflikty w rodzinie, małżeństwie, książki, organizacje, źródła wiedzy, nauczania

Spotkania Małżeńskie: rekolekcje - dialog - spotkanie

Pomagamy budować rodziny silne OBECNOŚCIĄ ojców i współmałżonków. Kładziemy nacisk na relacje w rodzinie, a nie na racje. Podkreślamy jak ważny jest czas oddany współmałżonkowi i dzieciom. Tylko poprzez spędzenie wartościowego czasu ze sobą, można wzmacniać jedność małżeńską i budować relacje z dziećmi. 
 

Na stronie Spotkań Małżeńskich znajdziesz:

Rodziny - przekazywanie wiary w rodzinie, wychowywanie dzieci, relacje, konflikty w rodzinie, małżeństwie, książki, organizacje, źródła wiedzy, nauczania

Zaplanuj wasz czas na bliskość

Weekend Małżeński w swoim założeniu jest czasem odkrywania i doświadczania wartości relacji małżeńskiej. To Bóg wymyślił małżeństwo jako wspólnotę osób żyjącą w relacji na wzór relacji Osób Trójcy Świętej: „Uczyńmy człowieka na nasz obraz, podobnego nam” (Rdz 1, 26), i dlatego warto sobie uświadomić, że obecne w ludzkim sercu pragnienie bliskości nie jest czymś przypadkowym, lecz sięga swymi korzeniami najgłębszych Bożych pragnień. Stąd można śmiało powiedzieć, że małżeństwo pochodzi z Raju.

Nasze rekolekcje w formie warsztatowej to nie terapia grupowa, i nie forma mitingu, na którym publicznie opowiadamy o swoich problemach w związku. Na spotkaniu nie odpytujemy nikogo z posiadanej wiedzy i nie sprawdzamy Waszych umiejętności życia razem. To przede wszystkim czas na bliskość i dialog z osobą, którą kochasz i z którą jesteś związany. To czas sprezentowany sobie nawzajem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Weekend Małżeński>>>

Rodziny - przekazywanie wiary w rodzinie, wychowywanie dzieci, relacje, konflikty w rodzinie, małżeństwie, książki, organizacje, źródła wiedzy, nauczania

Uczymy jak odbudować relację małżeńską. Sprawdzoną metodą

Naszym marzeniem jest pomagać parom, by budowały szczęśliwe relacje, a ich dzieci wzrastały w dobrych i przyjaznych domach. 

Na stronie Razem Na Zawsze znajdziesz między innymi:

 • Warsztaty dla małżeństw  – Warsztaty dla małżeństw „Wolni od destrukcyjnych kłótni” oparte o naszą autorską metodę, przynoszą małżeństwu zazwyczaj natychmiastową ulgę i poprawę. Nasze warsztaty to 8 godzin intensywnej pracy, w trakcie których doświadczysz wpływu przeszłości Twojej i Twojego męża na Waszą relację. Doświadczysz, a nie tylko zrozumiesz. Jest to bardzo uwalniające przeżycie, które daje motywację do dalszej pracy nad odbudową relacji.

 • Terapia małżeńska – Terapia małżeńska jest formą pracy rozłożoną w czasie, kiedy z sesji na sesję przechodzicie z pomocą psychoterapeuty przez Wasze problemy małżeńskie i uczycie się nowego sposobu rozumienia i rozwiązywania konfliktów.

 • Kurs on-line – 3 tygodniowy kurs online dla wszystkich, którzy chcą się przestać bezsesnsownie kłócić. To uproszczony proces, dzięki któremu nauczysz się, jak skutecznie otrzymywać to, czego potrzebujesz. Bez pretensji i złości. Rozczarowanie ustąpi miejsca uldze. Odzyskasz wpływ i równowagę emocjonalną. 

Zapraszamy Was na Randkę Małżeńską

Młode małżeństwa mają pragnienie, aby kochać się przez całe życie przynajmniej tak, jak w dniu ślubu. Z kolei małżeństwa z kilkuletnim, kilkunastoletnim i większym stażem zastanawiają się, gdzie podział się żar ich miłości. Gdzie jest ten „stan Raju” z początku ich zakochania się, poznawania, zafascynowania sobą?

Sakrament małżeństwa i życie w małżeństwie to jak „dotyk Raju”. Co zrobić, żeby tego nie utracić?

Czy pamiętacie jeszcze swoje pierwsze spotkania? Przypomnijcie sobie, jakie to wtedy były emocje! Dziewczyna była obdarowywana prezentami, kwiatami. Była w centrum uwagi. Stroiła się dla swojego chłopaka, chciała mu się podobać. On „stawał na głowie”, żeby ją zdobyć, był zapatrzony tylko w nią. Zmieniał siebie i swoje życie dla niej. Potrafił być dżentelmenem, pełnym troski i ciepła.

Czy nie chcielibyście poczuć się tak znowu? To jest możliwe!

Proponujemy Wam Randkę Małżeńską spędzoną w miłej atmosferze w kawiarence lub eleganckiej restauracji. Tam będziecie mogli przez dłuższą chwilę czasu (2-3 godz.) być tylko dla siebie, odkrywać siebie na nowo. Spędzicie czas na rozmowie o wzajemnych relacjach, o potrzebach i marzeniach…

Więcej informacji>>>

Rodziny - przekazywanie wiary w rodzinie, wychowywanie dzieci, relacje, konflikty w rodzinie, małżeństwie, książki, organizacje, źródła wiedzy, nauczania

Miłość. Małżeństwo. Seksualność.

Apostolstwo Małżeństw „Szansa Spotkania” jest rodzajem think tanku wspierającego małżeństwo utworzonym przez referat duszpasterstwa małżeństw Prowincji Krakowskiej Braci Mniejszych Kapucynów.

Apostolstwo czerpie z bogatej wiedzy teoretycznej na temat małżeństwa, ludzkiej miłości, płciowości, seksualności i wypracowuje praktyczne sposoby zastosowania jej w codziennym życiu małżeńskim. W swoich poszukiwaniach kieruje się nauką Kościoła katolickiego, inspirując się teologią ciała według Jana Pawła II.

Na stronie Szansa Spotkania znajdziesz:

 • Artykuły – baza artykułów na tematy takie jak celebracja Aktu Małżeńskiego, wychowanie seksualne dzieci, modlitwy małżeńskie.
 • Poradnie on-line – Konsultacje przez internet są nowatorską metodą udzielania pomocy małżonkom.
 • Porozmawiajmy Kochanie – strefa rozmowy mężczyzny i kobiety.

Rodziny (przekazywanie wiary w rodzinie, wychowywanie dzieci, relacje, konflikty w rodzinie, małżeństwie)

Rodziny (przekazywanie wiary w rodzinie, wychowywanie dzieci, relacje, konflikty w rodzinie, małżeństwie)

Inicjatywy lokalne:

[Kraków i okolice] Szkoła Młodych Małżeństw

"Kościół poświęca wiele czasu, kilka lat, na przygotowanie kandydatów do kapłaństwa czy życia zakonnego, ale niewiele czasu, zaledwie kilka tygodni, poświęca tym, którzy przygotowują się do małżeństwa."
papież Franciszek

Tworzymy katechumenat dla małżeństw przygotowujący do sakramentalnego spotkania się z Jezusem Chrystusem we wspólnocie małżeńskiej.

Formacja ma na celu odkrywanie i budzenie łaski sakramentu małżeństwa.

Uczymy budowania więzi małżeńskiej, aby małżonkowie nauczyli się samodzielnie rozwiązywać swoje problemy.

Łączymy tematy teologiczne, antropologiczne i psychologiczne, aby w całościowy sposób formować sumienia młodych małżonków.

W czasie Szkoły będziemy dużo mówić o Jezusie Chrystusie, miłości, więzi, relacjach, o ciele, seksualności, dojrzewaniu uczuciowym, męskości i kobiecości.

Więcej informacji>>>

[Wrocław i okolice] Fundacja Evangelium Vitae -"Żywy pomnik Jana Pawła II"

Fundacja Evangelium Vitae troszczy się o życie ludzkie od poczęcia po naturalny kres, prowadząc we Wrocławiu Okno Życia, służąc rodzinom, młodzieży, ludziom starszym, małżeństwom borykającym się z problemem niepłodności, wspierając Siostry Boromeuszki w odbudowie odzyskanego szpitala i powrotu do pierwotnej działalności.

Wybrane inicjatywy prowadzone przez fundację:

 • Poradnia rodzinna i Specjalistyczny Ośrodek Odpowiedzialnego Rodzicielstwa SOOR
 • Bank niemowlaka – pomoc dla matek w potrzebie.
 • Wrocławska Szkoła Rodzenia
 • Centrum Troski o Płodność – Skorzystaj z NaProTechnologii, tj. z najnowszych osiągnięć ginekologii, endokrynologii i chirurgii oraz Modelu Creighton. Wykwalifikowani instruktorzy oraz lekarze specjaliści w dziedzinie zdrowia prokreacyjnego kobiet i mężczyzn oferują pomoc małżeństwom mającym trudność z poczęciem lub donoszeniem dziecka oraz rozwiązują wiele problemów związanych z płodnością, zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. 
 • Akademia Rodziny– Fundacja Evangelium Vitae od 2017 roku włącza się aktywnie we wsparcie wrocławskich małżeństw i par, rodzin z małymi dziećmi, tworząc bogatą ofertę warsztatów w ramach Akademii Rodziny. Wizytówką Akademii jest przedpołudniowy Klub Mam, cieszący się ogromnym zainteresowaniem młodych kobiet, rozpoczynających swoją przygodę z macierzyństwem. Ponadto w ramach projektu rokrocznie odbywają się: warsztaty dla małżeństw (  m.in. „Randki małżeńskie”, „Nieidealni. Warsztaty dla małżeństw o komunikacji”); warsztaty dla rodziców ( m.in. „Kiedy pozwolić? Kiedy zabronić? O granicach w rodzinie z empatią”, „Szczęśliwy Rodzic” ); warsztaty profilaktyczne dla rodziców nastolatków „PrzeŻYĆ z nastolatkiem”; warsztaty rozwoju osobistego dla kobiet „ Sekrety kobiecego piękna”; warsztaty aktywizujące dla kobiet, pragnących wrócić do pracy „Mama wraca do pracy”; warsztaty i konsultacje dla mam karmiących; SOS, pomoc rodzinna codzienna w trudnych sytuacjach
 

Rodziny (przekazywanie wiary w rodzinie, wychowywanie dzieci, relacje, konflikty w rodzinie, małżeństwie)

Rodziny (przekazywanie wiary w rodzinie, wychowywanie dzieci, relacje, konflikty w rodzinie, małżeństwie)

Książki, modlitewniki i inne:

Rodzice w akcji (książka)

Jak często zdarza się, że dziecko w ogóle Cię nie słucha?
A może większość rzeczy robisz za nie?
Potrafisz stawiać i respektować granice?
Czy traktujesz dzieci indywidualnie?
Na czym według Ciebie polega wolność dziecka?
Umiesz przekazywać wartości tak, aby nie zrazić do nich dziecka?

Książka „Rodzice w akcji” w krótkim czasie od wydania w 2010 roku stała się bestsellerem i dotarła do wielu rodzin w Polsce. W ostatnich latach pojawiły się nowe trendy w pedagogice, wychowaniu i terapii. To niekiedy stare pomysły w nowym opakowaniu, czasem jednak rzeczywiście można napotkać coś świeżego i inspirującego. Przed drugim wydaniem książki, Monika i Marcin Gajdowie krytycznie przyjrzeli się temu, co pisali ponad dziesięć lat temu, wprowadzając drobne korekty w treści oraz dodając współczesne komentarze i uzupełnienia. Autorzy piszą: Wychowaliśmy czwórkę naprawdę wspaniałych, wrażliwych i miłujących ludzi, którzy odważnie idą w życie. Cudownie jest na nich patrzeć, poznawać na nowo i cieszyć się więzią, jaką zachowują z nami i między sobą. W drugim wydaniu, oddajemy do Waszych rąk książkę nie tylko aktualną merytorycznie, ale przede wszystkim zweryfikowaną przez nasze życie.

 

Logo - Mszalik dla najmłodszych

Littlergy. Liturgia dla najmłodszych.

Chcemy pomagać dzieciom i ich rodzicom, opiekunom w uczestniczeniu, zainteresowaniu Mszą i jej poznawaniu.

W ofercie obecnie oferujemy Mszalik. Liturgia dla najmłodszych.

Składa się on z magnetycznej planszy tj. mszalika i instrukcji dla opiekuna.

We wnętrzu mszalika znajdują się 32 obrazki, które symbolizują obrzędy Mszy świętej w kolejnych wierszach od lewej do prawej. Przesuwanie magnetycznej ramki na kolejne obraz-ki ma pomóc zauważeniu kolejnych obrzędów, aby świadomiej w nich uczestniczyć, a w przypadku niecierpliwych maluchów ograniczyć pytania „Ile jeszcze?”.

Instrukcja ma zaś pomóc opiekunowi pokazywać dziecku, jak korzystać z mszalika. Znajdują się w niej opisy dla każdego obrazka np. to, jak nazywa się dany obrzęd, opisy obrazów obrzędów i do czego w tym czasie można zachęcić dziecko.

Możecie posłuchać o Mszaliku w Radio Rodzina

A także przeczytać we Wrocławskim Gościu Niedzielnym.

Ofertę zamierzamy sukcesywnie poszerzać o nowe pozycje.

Sklep Littlergy>> 
Strona Littlergy na Facebooku>>>
Strona Littergy na Instagramie>>> 

Rodziny (przekazywanie wiary w rodzinie, wychowywanie dzieci, relacje, konflikty w rodzinie, małżeństwie)

Rodziny (przekazywanie wiary w rodzinie, wychowywanie dzieci, relacje, konflikty w rodzinie, małżeństwie)

Gdy dorastające dzieci odchodzą od wiary

Gdy dorastające dzieci odchodzą od wiary cz. 1 – Monika i Marcin Gajdowie

Gdy dorastające dzieci odchodzą od wiary cz. 2 – Monika i Marcin Gajdowie

Gdy dorastające dzieci odchodzą od wiary – abp. Grzegorz Ryś

Gdy dorastające dzieci odchodzą od wiary – Pytania i odpowiedzi

Tomasz Zieliński - Jak dbać o relacje z naszymi dziećmi, aby nie ponieść porażki?

Zapraszamy do wysłuchania całości wystąpienia Tomasza Zielińskiego, założyciela Fundacji Usłyszeć na Czas.
Znacie takie powiedzenie: “Żeby można było prowadzić samochód trzeba mieć prawo jazdy, ale nie ma żadnych wymagań, aby wychowywać dziecko.”?
Zawsze przypomina mi się to zdanie kiedy słucham, jak Tomek Zieliński pisze czy opowiada o swoich “rozmowach w okienku”.
🤔 Ile trzeba mieć empatii i miłości, aby dobrze wychowywać dzieci?
🤔 Na co zwracać uwagę?
🤔 Czego najbardziej potrzeba naszym dzieciom?
🤔 Co my możemy im najcenniejszego podarować?

👉 Posłuchajcie Człowieka, który dowiedział się, czego potrzeba dzieciom z najlepszego źródła – od nich samych
👉 Podważenie wielu naszych “kompetencji rodzicielskich” w trakcie słuchania gwarantowane.
👉 Jak również uświadomienie sobie co bardzo prostego, ale bardzo trudnego musimy zrobić, aby być lepszymi rodzicami.

Jarek Łojewski – Założyciel Fundacji Dobra Porażka

Wywiad z Tomkiem Zielińskim (YouTube) >>>

Profil na Facebooku Tomka Zielińskiego >>>

Rodziny (przekazywanie wiary w rodzinie, wychowywanie dzieci, relacje, konflikty w rodzinie, małżeństwie)

Rodziny (przekazywanie wiary w rodzinie, wychowywanie dzieci, relacje, konflikty w rodzinie, małżeństwie)

Wasze refleksje na temat "Co dalej po Synodzie?" - dyskusja na forum:

Recent Posts

Rodziny (przekazywanie wiary w rodzinie, wychowywanie dzieci, relacje, konflikty w rodzinie, małżeństwie)