I sesja synodalna w Rzymie (4-29.10.2023r):
przebieg prac, transmisje, zdjęcia / dokumenty, homilie, medytacje itp / pozostałe materiały

II sesja synodalna w Rzymie (2-27.10.2024r):
informacje

Szukaj
Close this search box.

<< Co dalej po Synodzie o synodalności - Diecezje

W diecezji warszawsko-praskiej spotkania synodalne będą kontynuowane

Mimo zakończenia etapu krajowego synodu o synodalności, w diecezji warszawsko-praskiej spotkania na etapie diecezjalnym będą kontynowane. Najbliższe odbędzie się 1 października. Zaproszeni są wszyscy zainteresowani podsumowaniem raportu diecezjalnego i krajowego.

Ogólnopolska synteza trwającej od października 2021 r. fazy diecezjalnej synodu nt. „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja” zaprezentowana została 25 sierpnia br. Wcześniej konsultacje odbywały się na etapie diecezjalnym.

Przyjrzeć się owocom synodu

W komunikacie opublikowanym na stronie internetowej diecezja warszawsko-praska poinformowała, że planuje kontynuować idee synodu, na które składają się spotkania, słuchanie i towarzyszenie. Pierwszym etapem będzie podsumowanie owoców dotychczasowej pracy.

„Podczas spotkania chcemy przyjrzeć się treściom zarówno raportu diecezjalnego jak i ogólnopolskiego, a także zastanowić się jak w naszych parafiach i wspólnotach realizowane są towarzyszenie, słuchanie, dialog i współpraca” – wyjaśnił diecezjalny zespół synodalny.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 1 października o godz. 10.00 w parafii św. o. Pio przy ul. Fieldorfa 1. Poprzedzi je msza św. o godz. 9.00. Poinformowano, że spotkanie będzie miało charakter otwarty.

XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja” trwa od października 2021 r. Pierwszy raz w historii pierwszym etapem synodu były konsultacje przeprowadzone na poziomie diecezji. Po ich zakończeniu rozpoczęła się faza kontynentalna, a w październiku 2023 r. rozpocznie się powszechna.

[Źródło: https://misyjne.pl/w-diecezji-warszawsko-praskiej-spotkania-synodalne-beda-kontynuowane/]