I sesja synodalna w Rzymie (4-29.10.2023r):
przebieg prac, transmisje, zdjęcia / dokumenty, homilie, medytacje itp / pozostałe materiały

II sesja synodalna w Rzymie (2-27.10.2024r):
informacje

Szukaj
Close this search box.

<< Co dalej po Synodzie o synodalności - Diecezje

Synod diecezjalny - zaproszenie i informacje

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

1 kwietnia 2023 r. ks. abp Józef Kupny ogłosił zamiar zwołania synodu diecezjalnego. Jest on w dużej mierze odpowiedzią na potrzeby duszpasterskie, które wybrzmiały w czasie diecezjalnego etapu “Synodu o synodalności”.

Od 1 września 2023 do 8 kwietnia 2024 będzie trwał etap presynodalny “Diecezjalnego synodu o nawróceniu i odnowie życia Kościoła”. W tym czasie będą pracować Parafialne Zespoły Presynodalne, do których jako członkowie grup synodalnych diecezjalnego etapu “Synodu o synodalności” jesteście Państwo zaproszeni.

W linku poniżej przesyłamy materiały opisujące: cele i etapy “Diecezjalnego synodu o nawróceniu i odnowie życia Kościoła” oraz kształt i zadania Parafialnych Zespołów Presynodalnych.

http://www.archidiecezja.wroc.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=139&Itemid=349

We wrześniu Parafialne Zespoły Presynodalne otrzymają materiały służące formacji duchowo – organizacyjnej oraz informacje dotyczące możliwości udziału w spotkaniach formacyjno – szkoleniowych na poziomie diecezji.

Już teraz prosimy o modlitwę, aby etap presynodalny i synod diecezjalny były czasem słuchania Pana Jezusa i wypełniania Jego woli, aby służyły budowaniu komunii, głębokiemu formowaniu się do odpowiedzialności za Kościół i przygotowywały do owocnej misji.