I sesja synodalna w Rzymie (4-29.10.2023r):
przebieg prac, transmisje, zdjęcia / dokumenty, homilie, medytacje itp / pozostałe materiały

II sesja synodalna w Rzymie (2-27.10.2024r):
informacje

Szukaj
Close this search box.

<< Co dalej po Synodzie o synodalności - Diecezje

Spotkanie synodalne – praca nad dokumentem podsumowującym

Drodzy kapłani, siostry zakonne, drodzy diecezjanie,

W październiku bieżącego roku zakończyła się I sesja Synodu o synodalności w ramach XVI zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów. Owocem tego spotkania, które odbyło się pod przewodnictwem Papieża Franciszka, jest dokument pt. KOŚCIÓŁ SYNODALNY W MISJI.

W naszej diecezji pragniemy zrealizować prośbę Ojca Świętego oraz uczestników Synodu i w ramach diecezjalnych prac synodalnych podjąć refleksję nad tym dokumentem i opisać nasze spostrzeżenia oraz wnioski. Chcemy w ten sposób aby nasze refleksje mogły stać się pomocą dla reprezentujących nas krajowych przedstawicieli na przyszłorocznej II sesji Synodu o synodalności w Rzymie.

Zapraszamy zatem wszystkich chętnych na spotkanie 2 grudnia 2023 roku o godz. 10.00 w Parafii św. O. Pio, ul. Fieldorfa 1, 03-984 Warszawa (kaplica parafialna). Spotkanie ma charakter otwarty i będzie dotyczyło I części sprawozdania: OBLICZE KOŚCIOŁA SYNODALNEGO. Chcemy, by każdy mógł aktywnie uczestniczyć w czytaniu dokumentu i przedstawieniu swoich refleksji, a jego głos stanie się elementem naszego diecezjalnego włączenia się w trwający Synod.

Warto zaznaczyć, że nasza diecezja od samego początku trwającego Synodu stara się przełożyć drogę synodalną na życie Kościoła lokalnego. Systematyczne spotkania synodalne, zaawansowane prace nad statutami parafialnych rad duszpasterskich i ekonomicznych, czuwania, pielgrzymka młodzieży do Rzymu to tylko nieliczne propozycje, które ożywiają prace synodalne.

W załączniku przesyłamy plik dokumentu I sesji Synodu o synodalności z 28 października 2023 r. i bardzo serdecznie prosimy Was o uważne przeczytanie 1 części dokumentu na nasze spotkanie 2 grudnia (CZĘŚĆ I: OBLICZE KOŚCIOŁA SYNODALNEGO: strony 5 do 18). Zapisujcie Wasze uwagi, spostrzeżenia i wątpliwości tak, aby czytelnie przedstawić je w czasie spotkania.

Do zobaczenia 2 grudnia o godz. 10.00!

Diecezjalny Sekretariat Synodu o synodalności
Diecezji Warszawsko–Praskiej

[Źródło: https://diecezja.waw.pl/spotkanie-synodalne-praca-nad-dokumentem-podsumowujacym/]