I sesja synodalna w Rzymie (4-29.10.2023r):
przebieg prac, transmisje, zdjęcia / dokumenty, homilie, medytacje itp / pozostałe materiały

II sesja synodalna w Rzymie (2-27.10.2024r):
informacje

Szukaj
Close this search box.

<< Co dalej po Synodzie o synodalności - Diecezje

Projekt Młodzież - tego jeszcze w diecezji nie było

To pierwsze tego typu wydarzenie w archidiecezji wrocławskiej. Skierowane do księży, katechetów, animatorów wspólnot, rodziców, a także młodych ludzi, którzy angażują się w swoich parafiach. Chodzi o laboratorium ewangelizacji i duszpasterstwa młodzieży. Brzmi intrygująco, a co dokładnie oznacza?

Jesteśmy specyficznym regionem na tle Polski pod względem ewangelizacji młodzieży. Z jednej strony mamy we Wrocławiu niechlubną statystykę. Stolica Dolnego Śląska to jedno z miast, gdzie najmniej uczniów szkół ponadpodstawowych chodzi na religię (ok. 18,45 proc. uczniów). Z drugiej strony widzimy wielki potencjał młodzieży w naszej diecezji, która nieraz dała wyraz przywiązania do Boga i wartości chrześcijańskich. Wobec tych wyzwań, trosk, ale również nadziei oraz radości Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży w archidiecezji wrocławskiej postanowiło zorganizować wydarzenie, jakiego jeszcze nie było.

– Zaznaczam, że to nie są rekolekcje dla młodzieży. Chodzi o coś innego. Pierwszy cel? Poznanie i zintegrowanie, wymiana myśli oraz wspólna modlitwa. Dlatego zapraszamy na to wydarzenie księży, katechetów, animatorów wspólnot młodzieżowych, rodziców, a także młodych ludzi, którzy angażują się w swoich parafiach. Tę inicjatywę kierujemy do wszystkich tych, którym leży na sercu przyszłość wiary młodych ludzi w archidiecezji wrocławskiej – tłumaczy ks. Piotr Rozpędowski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

W dniach 3-5 listopada w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku zbiorą się wszyscy ci, którzy chcą i organizują życie młodego Kościoła archidiecezji wrocławskiej w różnych miejscowościach. Warsztaty poprowadzi Fundacja “Młodzi na Progu”, która w profesjonalny sposób opracowała ciekawy i szeroki wachlarz propozycji duszpasterskich dla młodzieży. Korzysta z nich już lokalny Kościół w kilkunastu diecezjach.

– Być może ktoś zastanawia się, dlaczego jedziemy tak daleko. Spotkanie w leżącym pod Lublińcem ośrodkiem “Niniwa” to okazja do spojrzenia z daleka na rzeczywistość naszego duszpasterstwa młodzieży. W tym miejscu odbywa się od kilku lat Festiwal Życia, gromadzący rzesze młodych ludzi. Od tego roku archidiecezja wrocławska wchodzi w skład współorganizatorów tego wydarzenia. Ośrodek w Kokotku jest pod każdym względem profesjonalny i przygotowany do potrzeb młodzieży. Spotykając się tam i konfrontując się z oblackimi metodami duszpasterstwa, nasi uczestnicy będą mieli okazję zachwycić się pracą na rzecz młodych – dodaje ks. Rozpędowsk

Projekt Młodzież w założeniu łączy siły. W diecezji prowadzone są różne wartościowe działania na rzecz młodzieży. Jednak ludzie, którzy je organizują, nie znają się, a mogę przecież wymieniać się doświadczeniami, czerpać od siebie pomysły, wchodzić we współpracę i tworzyć coś jeszcze lepszego. – To spotkanie w Kokotku jest nowym pomysłem. Swoisty aeropagiem. Mam nadzieję, że się przyjmie i wejdzie w stały kalendarz działań duszpasterskich na rzecz młodzieży. Nie zwlekajcie z zapisami – mamy ponad 100 miejsc, ale ich liczba jest ograniczona. Ośrodek został w całości zarezerwowany dla nas – zaprasza duszpasterz młodzieży.

Zapisy odbywają się przez FORMULARZ. Udział w wydarzeniu jest płatny. Wszelkie pytania można kierować bezpośrednio do ks. Rozpędowskiego oraz do ekipy przygotowującej spotkanie pod nr. tel.: 665 827 796 lub przez e-mail: moc.l1718803332iamg@1718803332rtoip1718803332.iksw1718803332odepz1718803332or1718803332 i moc.l1718803332iamg@1718803332walco1718803332rw.md1718803332d1718803332.

Projekt Młodzież - tego jeszcze w diecezji nie było!

 

[Źródło: https://kosciol.wiara.pl/doc/8495611.Projekt-Mlodziez-tego-jeszcze-w-diecezji-nie-bylo]