I sesja synodalna w Rzymie (4-29.10.2023r):
przebieg prac, transmisje, zdjęcia / dokumenty, homilie, medytacje itp / pozostałe materiały

II sesja synodalna w Rzymie (2-27.10.2024r):
informacje

Szukaj
Close this search box.

<< Co dalej po Synodzie o synodalności - Diecezje

Modlitwa za Synod o synodalności

Drodzy Kapłani, siostry zakonne,
osoby życia konsekrowanego,
drodzy diecezjanie,


4 października rozpoczyna się w Watykanie 1 Sesja Synodu o synodalności. W imieniu Ordynariusza Warszawsko-Praskiego Romualda Kamińskiego proszę Was o podjęcie w parafiach, domach zakonnych i wszystkich wspólnotach naszej diecezji stałej modlitwy w intencji papieża Franciszka, kardynałów, biskupów i wszystkich uczestników Synodu o synodalności przez cały czas trwania Sesji Synodalnej czyli od 4 do 29 października 2023 r.


Poniżej przedkładam propozycję modlitwy, którą można odmawiać na zakończenie Mszy Świętej przed błogosławieństwem przygotowanej w naszej diecezji, a także propozycję modlitwy powszechnej na niedzielę i dni powszednie.

 

Modlitwa za Synod o synodalności

 

Boże w Trójcy Świętej Jedyny, zgromadzeni w Kościele pragniemy razem trwać na modlitwie i prosić o owoce trwającego Synodu o synodalności.

Prosimy Cię, Ojcze pełen miłosierdzia, napełnij swój Kościół prawdą, miłością i pokojem, abyśmy wiernie realizowali Twój zbawczy plan.

Błagamy Cię, Jezu Synu Boga Żywego, abyśmy zawsze z wielką pokorą i ufnością odczytywali znaki czasu, ofiarnie oddawali się na służbę Ewangelii, by słowem i czynem budować na ziemi Twoje Królestwo.

Wzywamy Cię, Duchu Święty Ożywicielu, abyśmy napełnieni Twoimi darami, odnowili i ożywili wspólnotę Kościoła w jedności z papieżem i całym Kościołem powszechnym.

Matko Boże Zwycięska, patronko Diecezji Warszawsko-Praskiej prowadź nas i wspieraj w synodalnej pielgrzymce wiary!

Bł. Stefanie Kardynale Wyszyński, bł. ks. Ignacy Kłopotowski, módlcie się za nami!

Zdrowaś Maryjo…

Powyższe modlitwy są propozycjami do wykorzystania w codziennej liturgii, ale szczególne podczas niedzielnego zgromadzenia wiernych.

 

Z kapłańskim pozdrowieniem
bp Jacek Grzybowski

Modlitwa-powszechna-na-XXVI-NiedzielAa-zwykla

Modlitwa-powszechna-na-dni-zwykle
 

[Źródło: https://diecezja.waw.pl/modlitwa-za-synod-o-synodalnosci/]