I sesja synodalna w Rzymie (4-29.10.2023r):
przebieg prac, transmisje, zdjęcia / dokumenty, homilie, medytacje itp / pozostałe materiały

II sesja synodalna w Rzymie (2-27.10.2024r):
informacje

Szukaj
Close this search box.

<< Co dalej po Synodzie o synodalności - Diecezje

Przewodniczący KEP apeluje o modlitwę w intencji pierwszej sesji Synodu o synodalności / Modlitwa Kard. Mario Grecha

Proszę, aby październikową modlitwę różańcową we wszystkich parafiach w Polsce, ofiarować w intencji Ojca Świętego Franciszka, wszystkich uczestników obrad synodalnych, a zwłaszcza w intencji polskiej delegacji – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w Apelu o modlitwę w intencji Pierwszej Sesji XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu.

Przewodniczący KEP zwrócił się z apelem do wszystkich wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce „o modlitwę w intencji Pierwszej Sesji XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu, która odbywać się w będzie w Rzymie, w najbliższym miesiącu”.

„Serdecznie proszę, aby październikową modlitwę różańcową we wszystkich parafiach w Polsce, ofiarować w intencji Ojca Świętego Franciszka, wszystkich uczestników obrad synodalnych, a zwłaszcza w intencji polskiej delegacji” – napisał abp Gądecki.

Przewodniczący Episkopatu poprosił również, aby we wszystkich sanktuariach w Polsce, a zwłaszcza w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, modlić się za przyczyną świętych o błogosławione owoce zgromadzenia synodalnego.

„Za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej prośmy o Boże prowadzenie dla wszystkich uczestników synodu, aby zgłębiając Boże Objawienie, pod przewodnictwem Piotra naszych czasów, wskazywali drogi świętości Ludowi Bożemu” – zaapelował przewodniczący KEP.

Publikujemy pełny tekst Apelu:

APEL
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
O MODLITWĘ W INTENCJI PIERWSZEJ SESJI
XVI ZWYCZAJNEGO ZGROMADZENIA OGÓLNEGO SYNODU

Zwracam się z gorącym apelem do wszystkich wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce o modlitwę w intencji Pierwszej Sesji XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu, która odbywać się w będzie w Rzymie, w najbliższym miesiącu.

Serdecznie proszę, aby październikową modlitwę różańcową we wszystkich parafiach w Polsce, ofiarować w intencji Ojca Świętego Franciszka, wszystkich uczestników obrad synodalnych, a zwłaszcza w intencji polskiej delegacji.

Proszę również, aby we wszystkich sanktuariach w naszej ojczyźnie, a zwłaszcza w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, za przyczyną świętych modlić się o błogosławione owoce zgromadzenia synodalnego.

Za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej prośmy o światło Ducha Świętego dla wszystkich uczestników synodu, aby zgłębiając Boże Objawienie, pod przewodnictwem Piotra naszych czasów, wskazywali drogi świętości Ludowi Bożemu.

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, dnia 28 września 2023 roku

Sekretariat Generalny Synodu zwrócił się z prośbą o modlitwę w intencji Pierwszej Sesji XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”, która zostanie zainaugurowana w Watykanie 4 października br.

Kard. Mario Grech, sekretarz generalny Synodu, zwrócił się z prośbą, aby w XXV i XXVI Niedzielę Zwykłą, tj. 24 września i 1 października, w sposób szczególny modlić się w intencji Synodu podczas każdej Mszy świętej.

Poniżej publikujemy wezwania Modlitwy powszechnej na XXI i XXVI Niedzielę Zwykłą, tekst uroczystego błogosławieństwa na zakończenie Mszy świętej w XXVI Niedzielę Zwykłą oraz tekst Modlitwy powszechnej na dni zwykłe.

Uroczyste-błogosławieństwo-na-zakończenie-Eucharystii-w-XXVI-Niedzielę-Zwykłą

Modlitwa-powszechna-na-XXV-i-XXVI-Niedzielę-Zwykłą

Modlitwa-powszechna-na-dni-zwykłe

BP KEP