Notifications
Clear all

To forum zostało pomyślane jako miejsce wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy:

a.  tymi, którzy przymierzają się do organizacji synodu w swoich parafiach/wspólnotach,
b.  tymi, którzy mają już doświadczenie w organizacji synodu w swoim Kościele,
c.  uczestnikami spotkań którzy zechcą podzielić się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami.
-
A to wszystko po to, aby się wzajemnie inspirować, rozwiewać wątpliwości, pomagać w uniknięciu błędów samemu popełnionych. Tak, by ten synod stał się pięknym doświadczeniem Kościoła który podąża razem.

Organizacja regularnych webinarów dotyczących synodu w serwisie - czy to ma sens?


Rafał Dziedzic
Posty: 41
Admin
Topic starter
(@admin)
Renomowany użytkownik
Dołączył: 9 miesięcy temu

Szczęść Boże!

Pojawił się we mnie pomysł, aby w ramach serwisu organizować regularne webinary (spotkania on-line) w których moglibyśmy nawzajem dzielić się swoimi doświadczeniami dot. organizacji synodu, kłopotów, które napotkaliśmy i sposobów ich rozwiązania. Być może pomogłoby to nam uniknąć potencjalnych pomyłek, a sam proces synodalny w którym jesteśmy zaangażowani przyniósł by lepsze owoce. 

Podejrzewam, że w większości diecezji działają już sekretariaty synodu (zespoły synodalne) w których podobne spotkania są organizowane (u nas we Wrocławiu takie spotkania odbywają się regularnie w środy). Podczas takich spotkań można dowiedzieć się jaki sposób przeprowadzenia synodu jest preferowany w danej diecezji. Więc pewnie w takim zakresie nie ma sensu tematyki tych spotkań dublować (chyba że są diecezje w których nic się nie dzieje i wówczas warto dla tych osób zorganizować spotkania sugerujące przebieg spotkań synodalnych i sposób ich organizacji). 

Być może spotkania takie byłyby wartościowe dla:

- osób które jeszcze nie zaangażowały się w synod, a chciałyby to zrobić - więc im takie spotkania pomogłyby nabrać wiatru w żagle 🙂

- osób, które już wiedzą jak przebiegać powinno spotkanie ale mają bardziej techniczne pytania (jak moderować, jak wychodzić zapraszać osoby na synod, jak przygotować materiały informacyjne, jak informować o synodzie w Social Mediach itp.)

Co myślicie o takim rozwiązaniu? Jest sens organizować takie spotkania? Kto mógłby skorzystać w uczestniczeniu w nich?

Dajcie znań w komentarzach 🙂

Dobrego dnia!

Z Panem Bogiem,

Rafał

 

Podziel się:
Podziel się tym!