Sesje synodalne w Rzymie (4-29.10):
przebieg prac, transmisje, zdjęcia / dokumenty, homilie, medytacje itp / pozostałe materiały

Szukaj
Close this search box.
Notifications
Clear all

To forum zostało pomyślane jako miejsce wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy:

a.  tymi, którzy przymierzają się do organizacji synodu w swoich parafiach/wspólnotach,
b.  tymi, którzy mają już doświadczenie w organizacji synodu w swoim Kościele,
c.  uczestnikami spotkań którzy zechcą podzielić się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami.
-
A to wszystko po to, aby się wzajemnie inspirować, rozwiewać wątpliwości, pomagać w uniknięciu błędów samemu popełnionych. Tak, by ten synod stał się pięknym doświadczeniem Kościoła który podąża razem.

Od czego zaczynać syntezy?

1 Posty
1 Użytkownicy
0 Likes
223 Widok
Posty: 45
Admin
Topic starter
(@admin)
Estimable Member
Dołączył: 2 lata temu

Szczęść Boże!

Rozmawiałem kilka dni temu z osobą mającą większe doświadczenie w tworzeniu syntez i na moje pytanie jak tworzyć syntezy poradziła, aby zaczynać je od zadania pytania: "Co możemy zapisać w syntezie jako nasze wspólne doświadczenie?".

Po zapisaniu tego co wspólne można przejść do zapisywania tego co jest indywidualnym doświadczeniem każdego członka małej grupy - z którym inni nie muszą się zgadzać. 

Wydaje mi się, że takie podejście jest słuszne - przetestuje je przy kolejnej możliwości 🙂

Błogosławionego dnia!

Z Panem Bogiem,

Rafał

 

Podziel się: