Notifications
Clear all

To forum zostało pomyślane jako miejsce wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy:

a.  tymi, którzy przymierzają się do organizacji synodu w swoich parafiach/wspólnotach,
b.  tymi, którzy mają już doświadczenie w organizacji synodu w swoim Kościele,
c.  uczestnikami spotkań którzy zechcą podzielić się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami.
-
A to wszystko po to, aby się wzajemnie inspirować, rozwiewać wątpliwości, pomagać w uniknięciu błędów samemu popełnionych. Tak, by ten synod stał się pięknym doświadczeniem Kościoła który podąża razem.

Niezrozumiałe pytania synodalne...

4 Posty
1 Użytkownicy
0 Likes
369 Widok
Rafał Dziedzic
Admin
Topic starter
(@admin)
Estimable Member

Szczęść Boże!

Pytania synodalne sformułowane w dokumencie przygotowawczym są dla wielu osób (w tym dla mnie niezrozumiałe). Bardziej czytelne są te znajdujące się w Vademecum. A jeszcze czytelniejsze są pytania zaproponowane przez sekretariat synodu Archidiecezji Wrocławskiej 🙂

Wszystkie te warianty pytań zestawiliśmy na stronie: https://synod.org.pl/materialy-dotyczace-synodu/broszury-dokumentacje-prezentacje-pomocne-przy-organizowaniu-spotkan-synodalnych-w-parafiach-wspolnotach-zakonnych-i-innych-wspolnotach/glowne-pytania-do-konsultacji-podczas-spotkan-synodalnych-dwie-wersje-po-polsku-pdf/

Jak znajdziecie informacje o jeszcze jakimś wariancie tych pytań dajcie znać w komentarzu.

Błogosławionego dnia!

Z Panem Bogiem,

Rafał

3 Replies
Rafał Dziedzic
Admin
Topic starter
(@admin)
Estimable Member

Szczęść Boże!

Na stronie Diecezji Włocławskiej znalazłem pytania synodalne sformułowane w taki sposób, aby były czytelne dla młodzieży. 

Zostały one dodane do dotychczasowej strony z pytaniami synodalnymi - wierzę że takie, bardziej nieformalnie sformułowane pytania, będą pomocne nie tylko podczas spotkań z grupami młodzieżowymi 🙂

Link do strony z zebranymi pytaniami synodalnymi w różnych wariantach: https://synod.org.pl/materialy-dotyczace-synodu/broszury-dokumentacje-prezentacje-pomocne-przy-organizowaniu-spotkan-synodalnych-w-parafiach-wspolnotach-zakonnych-i-innych-wspolnotach/glowne-pytania-do-konsultacji-podczas-spotkan-synodalnych-dwie-wersje-po-polsku-pdf/

Błogosławionego dnia!

Z Panem Bogiem,

Rafał 

Odpowiedz
Rafał Dziedzic
Admin
Topic starter
(@admin)
Estimable Member

Szczęść Boże!

Wczoraj znalazłem bardzo dobrze przygotowane broszury synodalne przygotowane przez Archidiecezję Poznańską - dodałem je do naszej listy materiałów. Mam na myśli dwa dokumenty:

1. Przewodnik konsultacji synodalnych
  2. Zeszyt uczestnika konsultacji synodalnych

W nim znalazłem jeszcze jedną propozycję sformułowania pytań synodalnych - być może dla niektórych bardziej zrozumiałą i bezpośrednią. Dlatego zdecydowałem się dodać również ten wariant do strony zbierającej wszystkie pytania: https://synod.org.pl/materialy-dotyczace-synodu/broszury-dokumentacje-prezentacje-pomocne-przy-organizowaniu-spotkan-synodalnych-w-parafiach-wspolnotach-zakonnych-i-innych-wspolnotach/glowne-pytania-do-konsultacji-podczas-spotkan-synodalnych-dwie-wersje-po-polsku-pdf/

Jeżeli odnajdziecie gdzieś jeszcze jakieś inne sformułowania - dajcie znać.

Błogosławionego dnia!

Z Panem Bogiem,

Rafał 

Odpowiedz
Rafał Dziedzic
Admin
Topic starter
(@admin)
Estimable Member

Szczęść Boże!

Ostatnio znalazłem kolejną ciekawą pomoc w zrozumieniu pytań synodalnych: serię krótkich filmów stworzonych przez Ks. Stephena Latham z diecezji Galloway. Wierzę, że mogą być cenną pomocą w przygotowaniu do spotkań synodalnych. Filmy dostępne są w języku angielskim z polskimi napisami (na YT).

Na stronie dostępne są tutaj: https://synod.org.pl/materialy-dotyczace-synodu/broszury-dokumentacje-prezentacje-pomocne-przy-organizowaniu-spotkan-synodalnych-w-parafiach-wspolnotach-zakonnych-i-innych-wspolnotach/krotkie-filmy-wyjasniajace-pytania-synodalne-po-angielsku-automatyczne-napisy-youtube/  

Błogosławionego dnia!

Z Panem Bogiem,

Rafał

Odpowiedz
Podziel się:

Newsletter serwisu synod.org.pl

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje dotyczące Synodu o synodalności pozostaw swój e-mail:

UWAGA: Nie wysyłamy żadnych reklam - tylko informacje związane z Synodem o synodalności.