<< Co dalej - Parafie

Boża Renowacja

kurs kickstart - odnowa parafii

Nie jesteś sam! Choć jako ksiądz z pewnością czasami możesz się tak czuć.
Wciąż ktoś cię potrzebuje, więc jesteś notorycznie wyczerpany.
Seminarium w jakimś stopniu przygotowało Cię do pracy i służby, ale z pewnością napotkałeś wiele problemów, które Cię przerastają.
Katolickie tradycje nie przemawiają już do dzisiejszej młodzieży, więc twoja parafia starzeje się z roku na rok.
Nie tego się spodziewałeś.
Bardzo pragniesz, by Twoja parafia była żywotna, a kapłaństwo owocne!

To możliwe i tak właśnie będzie! Pokażemy Ci, jak to zrobić.

Kurs Kickstart jest nieodpłatny oraz prowadzony w uzgodnionych z uczestnikami grup terminach. Odbywa się zdalnie, przy pomocy programu Zoom.

Zapisz się na kurs>>>

Opis programu:

W 2005 roku ks. James Mallon został proboszczem parafii św. Benedykta w kanadyjskim mieście Halifax. Zachęcony przez przyjaciela zaczął zapraszać parafian na Alpha. Wkrótce zrozumiał, że Alpha może być pierwszym elementem całościowego procesu wychowywania w wierze i formacji nowych lokalnych liderów. Zamiast podtrzymywać jedynie status quo, można w ten sposób wypracować w parafii kulturę gościnności i zapraszać nowe osoby do dzielenia się wiarą. W ten sposób powstał projekt „Divine Renovation Ministry”. Obecnie ma on już zasięg globalny, a Alpha Polska pracuje nad jego adaptacją w polskich warunkach.

Projekt Boża Renowacja wskazuje trzy klucze do odblokowania potencjału parafii:

Pierwszy: uczynienie ewangelizacji priorytetem, któremu podporządkowana jest znacząca część parafialnych wysiłków i środków materialnych.

Drugi: wychowywanie parafialnych liderów, tworzących wraz z księżmi sprawny zespół służący ożywieniu parafii.

Trzeci: uznanie, że proces odnowy parafialnej kultury jest przede wszystkim dziełem Ducha Świętego i oparcie całej aktywności na modlitwie.

Poradnik do książki „Divine Renovation” księdza Jamesa Mallona – przygotowany i udostępniony przez Archidiecezję Chicago (https://www.renewmychurch.org/documents/1607309/1607594/Divine+RenovationAid_Polish_GS_v4+FINAL+10-19.pdf/e508c0ab-7fe6-4118-a9d0-c154933851c8)
 

Jak się zaangażować?

Pozwól się zainspirować!  Odwiedź naszą stronę i skontaktuj się z nami, aby na otrzymywać na bieżąco informacje o dostępnych materiałach, kursach oraz konferencjach Bożej Renowacji. Zapisz się na nasz webinar i posłuchaj świadectw tego, jak Bóg używa Bożej Renowacji do przemiany kultury parafii na całym świecie. Dołącz do programu, zapisując się na bezpłatny kurs Kickstart (kurs jest przeznaczony dla osób duchownych, przede wszystkim dla proboszczów chcących wziąć udział w programie), który w wersji polskiej rusza już wkrótce!
 
Zapraszamy do kontaktu: email: gro.ajcawonerazob@tkatnok