I sesja synodalna w Rzymie (4-29.10.2023r):
przebieg prac, transmisje, zdjęcia / dokumenty, homilie, medytacje itp / pozostałe materiały

II sesja synodalna w Rzymie (2-27.10.2024r):
informacje

Szukaj
Close this search box.

<< Co dalej - Parafie

Boża Renowacja

kurs kickstart - odnowa parafii

Nie jesteś sam! Choć jako ksiądz z pewnością czasami możesz się tak czuć.
Wciąż ktoś cię potrzebuje, więc jesteś notorycznie wyczerpany.
Seminarium w jakimś stopniu przygotowało Cię do pracy i służby, ale z pewnością napotkałeś wiele problemów, które Cię przerastają.
Katolickie tradycje nie przemawiają już do dzisiejszej młodzieży, więc twoja parafia starzeje się z roku na rok.
Nie tego się spodziewałeś.
Bardzo pragniesz, by Twoja parafia była żywotna, a kapłaństwo owocne!

To możliwe i tak właśnie będzie! Pokażemy Ci, jak to zrobić.

Kurs Kickstart jest nieodpłatny oraz prowadzony w uzgodnionych z uczestnikami grup terminach. Odbywa się zdalnie, przy pomocy programu Zoom.

Zapisz się na kurs>>>

Opis programu: 

W 2005 roku ks. James Mallon został proboszczem parafii św. Benedykta w kanadyjskim mieście Halifax. Zachęcony przez przyjaciela zaczął zapraszać parafian na Alpha. Wkrótce zrozumiał, że Alpha może być pierwszym elementem całościowego procesu wychowywania w wierze i formacji nowych lokalnych liderów. Zamiast podtrzymywać jedynie status quo, można w ten sposób wypracować w parafii kulturę gościnności i zapraszać nowe osoby do dzielenia się wiarą. W ten sposób powstał projekt „Divine Renovation Ministry”. Obecnie ma on już zasięg globalny, a Alpha Polska pracuje nad jego adaptacją w polskich warunkach.

Projekt Boża Renowacja wskazuje trzy klucze do odblokowania potencjału parafii:

Pierwszy: uczynienie ewangelizacji priorytetem, któremu podporządkowana jest znacząca część parafialnych wysiłków i środków materialnych.

Drugi: wychowywanie parafialnych liderów, tworzących wraz z księżmi sprawny zespół służący ożywieniu parafii.

Trzeci: uznanie, że proces odnowy parafialnej kultury jest przede wszystkim dziełem Ducha Świętego i oparcie całej aktywności na modlitwie.

Poradnik do książki „Divine Renovation” księdza Jamesa Mallona – przygotowany i udostępniony przez Archidiecezję Chicago (źródło>>>) 
 

Jak się zaangażować?

Pozwól się zainspirować!  Odwiedź naszą stronę i skontaktuj się z nami, aby na otrzymywać na bieżąco informacje o dostępnych materiałach, kursach oraz konferencjach Bożej Renowacji. Zapisz się na nasz webinar i posłuchaj świadectw tego, jak Bóg używa Bożej Renowacji do przemiany kultury parafii na całym świecie. Dołącz do programu, zapisując się na bezpłatny kurs Kickstart (kurs jest przeznaczony dla osób duchownych, przede wszystkim dla proboszczów chcących wziąć udział w programie), który w wersji polskiej rusza już wkrótce!
 
Zapraszamy do kontaktu!
 
Więcej informacji i aktualne dane kontaktowe można znaleźć tutaj: https://bozarenowacja.org/
 
Świadectwa:

Spojrzenie w przyszłość: Historia z Wielkiej Brytanii

" Jak towarzyszyć ludziom w ich relacji z Jezusem? Przecież kiedy to się stanie, w rezultacie dzieją się niesamowite rzeczy". Jesienią 2022 roku ojciec Brendan był zaledwie 2 miesiące po rozpoczęciu swojego pierwszej posługi proboszcza, kiedy rozpoczął zgrupowanie z Divine…

“Czy jesteś ostatnim biskupem diecezji? Czy teraz Kościół wreszcie odpocznie i będzie po wszystkim?”.

26 listopada 2011 r. dziennikarz zapytał nowo mianowanego biskupa Bredy, Jana Liesena: "Czy jesteś ostatnim biskupem diecezji? Czy teraz Kościół wreszcie odpocznie i będzie po wszystkim?". Chociaż w przeszłości diecezja ta była bardzo katolicka w Holandii, obecnie tylko 1% katolików,…

W marcu 2022 roku mijają dwa lata od wybuchu pandemii. Co Bóg mówi do Kościoła przez te dwa ostatnie lata? Czego się nauczyliśmy? Na czym powinniśmy się skupić rozpoczynając kolejny etap?

Materiały dostepne w języku angielskim:

Divine Renovation

Bogata biblioteka książek, prezentacji, filmów, homilii, podcastów, związanych z programem Divine Renovation. Znaleźć tu można również wiele świadectw tego jak program pomógł ożywić parafie z całego świata.

Strona przetłumaczona automatycznie przez Google Translate >>>

Przejdź do strony

Jak uwolnić potencjał parafii?

Książka Jak uwolnić potencjał parafii? należy do materiałów programu Boża Renowacja, który oferuje formację dla księży, w szczególności proboszczów. Jej celem jest pomóc wam przejść od zachowawczości do misji.

„Jeśli przejąłeś się wielkim nakazem misyjnym i poważnie traktujesz odnowę swojej parafii, zrobisz miejsce na półce dla tego niezwykle aktualnego źródła wiedzy. Ks. James Mallon i Ron Huntley dali Kościołowi wielki dar w postaci ważnej książki, opartej na doświadczeniu i mądrości, pełnej praktycznych porad, które odpowiadają na wiele pytań dotyczących programu Alpha i jego niezwykłych możliwości, jeśli chodzi o przemianę życia i parafii. Niezależnie od tego, czy jesteś na początku swojej przygody z Alpha, czy prowadzisz już setną jej edycję, ogromnie polecam tę wnikliwą pracę”. — Mary Guilfoyle, dyrektor ds. ewangelizacji i formacji, parafia Matki Bożej Dobrej Rady w Plymouth, koordynator Lokalnych Centrów Alpha w USA

Dowiedz się więcej>>>

Jedna odpowiedź