<< Co dalej - Parafie

Boża Renowacja

Opis programu:

W 2005 roku ks. James Mallon został proboszczem parafii św. Benedykta w kanadyjskim mieście Halifax. Zachęcony przez przyjaciela zaczął zapraszać parafian na Alpha. Wkrótce zrozumiał, że Alpha może być pierwszym elementem całościowego procesu wychowywania w wierze i formacji nowych lokalnych liderów. Zamiast podtrzymywać jedynie status quo, można w ten sposób wypracować w parafii kulturę gościnności i zapraszać nowe osoby do dzielenia się wiarą. W ten sposób powstał projekt „Divine Renovation Ministry”. Obecnie ma on już zasięg globalny, a Alpha Polska pracuje nad jego adaptacją w polskich warunkach.

Projekt Boża Renowacja wskazuje trzy klucze do odblokowania potencjału parafii:

Pierwszy: uczynienie ewangelizacji priorytetem, któremu podporządkowana jest znacząca część parafialnych wysiłków i środków materialnych.

Drugi: wychowywanie parafialnych liderów, tworzących wraz z księżmi sprawny zespół służący ożywieniu parafii.

Trzeci: uznanie, że proces odnowy parafialnej kultury jest przede wszystkim dziełem Ducha Świętego i oparcie całej aktywności na modlitwie.

Jak się zaangażować?

Pozwól się zainspirować! Zapisz się na nasz webinar i posłuchaj świadectw tego, jak Bóg używa Bożej Renowacji do przemiany kultury parafii na całym świecie. Dołącz do programu, zapisując się na bezpłatny kurs Kickstart (kurs jest przeznaczony dla osób duchownych, przede wszystkim dla proboszczów chcących wziąć udział w programie), który w wersji polskiej rusza już wkrótce! Odwiedź naszą stronę i skontaktuj się z nami, aby na otrzymywać na bieżąco informacje o dostępnych materiałach, kursach oraz konferencjach Bożej Renowacji.